Duztech przyjdzie z pomocą wszędzie tam, gdzie się pyli – przy wyburzeniach, kruszeniach betonu, w żwirowniach, kamieniołomach, portach, przeładowniach, składach węgla, kopalniach, hutach, w zakładach produkcyjnych, przy recyklingu. Systemy Duztech neutralizują również wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Ważne jest to na przykład w zakładach utylizacyjnych, ponieważ poprzez redukowanie zapylenia Duztech umożliwia poprawne działanie systemów wykrywających dym pożarowy.
Jak to działa. Specjalne dysze pod wysokim ciśnieniem rozpylają drobinki wody o średnicy mniejszej niż 10 mikronów, które łącząc się z drobinką pyłu powodują jej opadanie. Mgła wodna jednocześnie może schładzać otoczenie, czym zwiększa komfort pracy.
System kontroluje zapylenie sterując urządzeniami na podstawie informacji pobieranych ze stacji pogodowych, czujników ruchu, lub manualnie.
Urządzenia mogą być w pełni kontrolowane na podstawie uzyskanych aktualnych danych.
Komunikacja z urządzeniami kontrolującymi zapylenie i dostarczającymi wodę jest radiowa lub działa za pomocą kabla. System może być też podłączony do Internetu w celu kontroli i zdalnej pomocy.
Montaż w kontenerze przy wymagających warunkach:
System kontroli może być zainstalowany w kontenerze, aby pracował niezawodnie w każdych warunkach. Kontener ma także maszt zapewniający optymalne umiejscowienie anten i stacji pogodowej.
System jest sterowany za pomocą panelu dotykowego. Z panelu można sterować urządzeniem indywidualnie, oraz system może być konfigurowany jako całość. Możliwe jest również zapisywanie i wyświetlanie danych dziennika. System może być również sterowany tabletem lub smartfonem przez sieć.
System może być wyposażony w pilota zdalnego sterowania umożliwiającego uruchomianie i zatrzymywanie grup urządzeń z terenu, z kabiny operatora lub z pomieszczenia sterowniczego. Pilot jest odporny na trudne warunki atmosferyczne.
Kontrola pogody we wszystkich warunkach:
Dane o pogodzie zbierane są za pomocą stacji meteorologicznej przystosowanej do warunków zimowych. Do sterowania systemem można używać następujących danych pogodowych:
Temperatura powietrza, wilgotność, prędkość i kierunek wiatru, opady.
Urządzenia mogą zostać zatrzymane podczas dużych opadów deszczu. W niskich temperaturach może być włączone grzanie, a system może dostosować się do warunków wiatru.
Sterowanie wiatrem działa z wiatrem.
System steruje poziomym i pionowym ustawieniem urządzeń zgodnie z aktualnymi parametrami wiatru. Pozwala to na skuteczne zredukowanie zapylenia przy każdym wietrze. Nie da się pracować pod wiatr, ale w takich warunkach urządzenia z głowicami obrotowymi tworzą barierę z mgiełki wodnej poprzez obracanie się w kierunku wiatru.
Przygotowujemy kompletną analizę, projekt i technologię.
PRZYKŁAD: kierunek wiatru południowo-zachodni. Jednostki zachodnie są skierowane poziomo i w przód. Jednostki wschodnie są podniesione w górę i obrócone w kierunku północnym, tworząc kurtynę z mgły wodnej. Całością steruje automatyka.